|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | LED |
| Suitable for Car Brands: | All Cars with Socket G4 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Description: | |
| Model No. | G4-001Z85BN |
| Base | G4 |
| LED Chip Source | 1pc 1.5W High power LED |
| Dimension | 12*33mm |
| Input Voltage | AC 12V |
| Power | 0.82W |
| View Angle | 150° |
| Operating temperature | -45ºC-75ºC |
| Certificate | CE, RoHS,FCC,UL,Emark |
| Lifespan | More than 50.000 hours |
| Warranty | 12 Months |


