|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | LED |
| Suitable for Car Brands: | Ford, Nissan, Jeep, Toyota, Honda, Hyundai |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Description: | |
| Model No. | H1-010Z5730 |
| Base | H1 |
| LED Chip Source | 10pcs SMD 5730 LEDs |
| Dimension | H60 mm |
| Input Voltage | DC 12V |
| Power | 1.7W |
| View Angle | 360° |
| Operating temperature | -45ºC-75ºC |
| Certificate | CE, RoHS,FCC,UL,Emark |
| Lifespan | More than 50.000 hours |
| Warranty | 12 Months |


