|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Material: | LED |
| Suitable for Car Brands: | All Cars with Socket 9005 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Description: | |
| Model No. | H16-012Z2323 |
| Base | H8/H11/9005/9006/H4 /H7 H16 |
| LED Chip Source | 12PCS SAMSUNG 2323 led |
| Dimension | H66.3*18mm |
| Input Voltage | AC 10-30V |
| Power | 4.7W |
| View Angle | 360° |
| Operating temperature | -45ºC-75ºC |
| Certificate | CE, RoHS,FCC,UL,Emark |
| Lifespan | More than 50.000 hours |
| Warranty | 12 Months |


