|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| Type: | Reading Light |
| Suitable for Car Brands: | All Cars with Socket G4 |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Description: | |
| Model No. | G4-024Z3528 |
| Base | G4 |
| LED Chip Source | 24pcs SMD 3528 LEDs |
| Dimension | 26*37mm |
| Input Voltage | DC 12V |
| Power | 0.9W |
| View Angle | 120° |
| Operating temperature | -45ºC-75ºC |
| Certificate | CE, RoHS,FCC,UL,Emark |
| Lifespan | More than 50.000 hours |
| Warranty | 12 Months |


