|
Still deciding? Get samples of $ !
Request Sample
|
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Replace with a New One |
| Warranty: | 12 Months |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
| Product Name | G4-013Z5050 |
| Base | G4 |
| Light source | 13pcs SMD 5050 LEDs |
| Voltage | DC12V |
| Power | 1.48W |
| Dimension | 11.5*40mm |
| View Angle | 360° |
| Life span | 50000hours |
| certificates | CE,RoHS |
| Custom color | Anycolor. Also accept mixed color. |
| Usage | Used in the car Insturment light, Automotive LED light, automotive LED lighting, auto LED lamp, LED auto lamp,LED car bulb, LED car lamp,car LED bulb, car LED lighting, LED bulb light, LED car light, Car LED Light Bulb |




